Još jedna pobjeda nogometaša

U samo tjedan dana nogometaši Bronja na domaćem su terenu dva puta slavili s uvjerljivih 4:0. Jučer su nogometaši Tihomira Miloša na Barama s 4:0 nadigrali nogometaše Stoca, a samo tjedan dana ranije identičnim rezultatom u Čitluku su poraženi Višići. Stočani su prije utakmice 23. kola na petoj poziciji bili najbliži pratitelj Brotnja i moglo se očekivati da će Stolac na Barama pružiti dobar otpor. No, nogometaši Brotnja praktično su utakmicu riješili u svega desetak minuta.

Od 17. do 26. minute Čitlučani su postigli tri pogotka i tako već u ranoj fazi riješili pitanje pobjednika. Brotnjo je u vodstvo u 17. minuti doveo Josip Miloš, a dvije minute kasnije na asistenciju Mateja Skoke na 2:0 povisio je Goran Badalić. Skoko je nakon asistencije upisao i pogodak te na taj način zaokružio odličnih deset minuta Brotnja i postavio konačni rezultat prvog poluvremena. Promašivši jedanaesterac na otvaranju drugog poluvremena Darko Raguž propustio je prigodu da smanji zaostatak Stoca, a i nogometaši Brotnja su bili neprecizni iz nekoliko dobrih prigoda pa se rezultat nije mijenjao sve do pred kraj susreta. U 83. minuti utakmice u igru je ušao mladi Tomislav Zovko, koji je samo tri minute kasnije postigao pogodak za konačnih Brotnjo – Stolac 4:0.

HNK Brotnjo – Čitluk: Šego, Soldo, Pavlović, J. Brajković, Lukić, Pušić (od 60. A Brajković), Skoko, Mustapić, Miloš, Šarac (od 83. Zovko), Badalić (od 75. Ilić). Trener: Tihomir Miloš.