Marin Čilić pao u dva tie-breaka protiv Stana Wawrinke

Bio je to čak i jedan od boljih nastupa Marina Čilića u posljednje vrijeme, ali ne i dovoljno dobar da upiše pobjedu protiv Stana Wawrinke. U završnici oba seta Švicarac je bio bolji, manje je griješio i na kraju je izborio prolaz s dva puta po 7:6.

Marin tako ostaje na samo dvije pobjede protiv Wawrinke i to obje upisane još 2010. godine, a ovo mu je čak 13. poraz od odličnog Švicarca.

Čilić je u ovom meču imao prilika, u najmanju ruku za izboriti treći set, ali nije uspio.

U prvom setu jedine dvije break lopte imao je Marin i to kod 3:2, ali ih nije iskoristio. U tie-breaku je Wawrinka odlično igrao na svom servisu, Marin izgubio dva poena na svom i na kraju je Wawrinka uzeo set sa 7:3 u 13. igri.

U drugom setu Čilić je imao 5:3, 15:40 i dvije set lopte, nije to iskoristio pa je onda izgubio i servis te je odluka pala u 13. igri. Tamo je spasio tri meč lopte, ne i četvrtu te izgubio sa 7:5.