Marin Čilić preskočio prvu prepreku u Indian Wellsu, Lajović mu još nije uzeo niti set

Sat i pol trebalo je Marinu Čiliću za prolazak u treće kolo Indian Wellsa i prvu pobjedu još od Australian Opena. U drugom kolu igrao je protiv Dušana Lajovića i prema očekivanjima stigao je do pobjede i pritom nije izgubio niti set.

Takav rasplet u neku ruku je i očekivan, s Lajovićem se već susretao i uglavnom dominirao. Bio im je ovo treći međusobni dvoboj i treća pobjeda Čilića bez izgubljenog seta.

Marin je tako došao do prve pobjede nakon Australian Opena, u međuvremenu je nastupio samo u Dubaiju gdje ga je svladao u tri seta Gael Monfils. Ovdje je ipak dobro startao i nije dopustio nikakvo iznenađenje.

U meč je krenuo vrlo dobro i poveo s 4:0 da bi nakon toga izgubio jedan servis, no do kraja seta Lajović ipak nije zaprijetio. Kod 5:2 na servisu srpskog igrača Marin je propustio čak sedam set lopti, ali nakon toga je na svom početnom udarcu bio oprezniji i realizirao već prvu za 6:3.

U drugom setu igrači su brzo razmijenili breakove da bi Čilić kod 3:3 još jednom oduzeo servis Lajoviću. Na servisu za meč spasio je tri break lopte i realizirao drugu meč loptu za konačnih 6:3, 6:4.

Marin tako očekivano ide u šesnaestinu finala gdje ga očekuje sigurno teži protivnik, igrat će protiv boljeg iz meča između Denisa Shapovalova i Stevea Johnsona.