Međugorje pobijedilo u lokalnom derbiju

U Drugoj ligi FBiH – skupina Jug danas je odigrano devet kolo, a pažnju zaljubljenika u nogomet u općini Čitluk privukao je ogled NK Međugorje i HNK Brotnjo. Lokalni derbi odigran je pred brojnim gledateljima u Sport centru Međugorje, a pobjedu je slavila momčad NK Međugorje.

Današnja utakmica bila je jako zanimljiva i dinamična, ali napadači nisu imali svoj dan. Naime, Međugorje je slavilo 1:0, a jedni pogodak bio je autogol Mateja Milićevića.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, nakon čega je ubačaj Petra Milićevića u vlastitu mrežu u 53. minuti skrenuo Matej Milićević. Dojam je da je do postignutog pogotka momčad Međugorja imala bolje prigode za postizanje pogotka te da je Brotnjo nakon primljenog pogotka imalo lijepe prigode za izjednačenje, ali je bilo neuspješno.

Dakle, lokalni derbi pripao je momčadi Međugorja kojoj je ovo prvo slavlje na domaćem terenu od kada se iz županijske lige plasirala u Drugu ligu FBiH – skupina Jug. Momčad Međugorja s nizom jako iskusnih igrača do sada je osvojila trinaest bodova i zauzima šesto mjesto na ljestvici.

Inače, nakon prvoplasiranog Kruševa ( 22 boda) i drugoplasiranih Višića (20 bodova) nekoliko je momčadi s malom bodovnom razlikom, a pratitelje vodećeg dvojca trenutno predvodi Brotnjo sa četrnaest osvojenih bodova.

NK Međugorje: Kozina, Raguž, Pehar (od 70.Ilić), Džida, M. Milićević (od 83. Dodig), Bencun (od 67. Stojkić), P. Milićević, Pandža, Bošković, Čakić, Stanić (od 70. Sabljić). Trener: Marko Bencun.

HNK Brotnjo: V. Džidić, P. Džidić, M. Milićević (od 72. Planinić), Šunjić (od 55. Krtalić), P. Milićević, Ćorić, Ljubić, Beljo, Gaši, Vrljić, Prskalo. Trener: Matej Rozić.