MNK Brotnjo Premier SK ostaje u društvu najboljih

Futsaleri “Brotnja” savladali su u pravoj goleadi “Kaskadu” sa 9:8 u Gračanici. Junak pobjede je Luka Suton koji je postigao pet pogodaka.

Vrlo efikasnu utakmicu odigrali su “Kaskada” i “Brotnjo” u Gradskoj dvorani “Luke” u Gračanici.

Već u 40. sekundu Rahim Spahić poslije sjajne akcije, na asistenciju Krdžića pogađa za 1:0, a tri minute kasnije i duplira prednost “Kaskade” 2:0. Već tada se dalo naslutiti da ćemo prisustvovati goleadi, ali niko nije očekivao vjerovatno ovakav razvoj situacije.

Kristijan Pantić smanjuje u petoj minuti na 2:2, a odmah nakon toga poslije akcije iz kornera Luka Suton pogađa za 2:2. Nije mnogo prošlo od tada, iskombinovali su Anto Galić i Luka Suton, a ovome drugom nije bilo teško da po treći put savlada Ahmetagića.

Do 4:2 “Brotnjo” stiže preko Duja Nevistića. Izgubio je Rahim Spahić loptu pred protivničkim šestercem, Nevistić krenuo sam po lijevoj strani i onda lako rješio tu situaciju. Bio je to rezultat koji nikako ne odgovara domaćinu, pa su morali krenuti na sve ili ništa.

Na 4:3 uspjeva smanji Mujanović. Pogodio je prazan gol, a zatim poravnava Sead Buljubašić. Promašio je on prvo kazneni udarac, zatim se lopta vratila domaćim igračima, i nakon što je okružila oko šesterca, vratila se Buljubašiću na stativu koji poravnava rezultat i bilo je to sve od golova u veoma sadržajnom prvom poluvremenu.

Igrala se 24. minuta kada su Čitlučani opet došli do gola. Luka Suton je uhvatio volej nakon kornera i efektno pogodio za novu prednost. No, nepunu minutu kasnije vraća se “Kaskada”. Rukom je igrao Anto Galić i bio je to penal za domaće. Rahim Spahić je topovski šutirao i postigao het trik.

Dvije minute kasnije “Kaskada” preokreće rezultat. Poslije gužve, odbijenih lopti, do vođstva domaće dovodi kapiten Ulfet Krdžić, ali samo što se krenulo sa centra Duje Nevistić poravnava na 6:6. Novo vođstvo “Kaskadi” četvrtim golom donosi Rahim Spahić. Ponovo domaći imaju rezultat koji im ostavlja nadu u opstanak.

Nakon tog gola napromašivali su se gosti. Branio je odlično Ahmetagić, ali su gosti i iz nekih nevjerovatnih pozicija promašivali kompletan gol, pa je to ostavljalo u prednosti domaće igrače. Nakon mnogo promašaja uspjevaju Čitlučani zatresti sedmi put mrežu domaćih. Sa “viškom” su krenuli gosti, Kristijan Pantić je snažno šutirao, Ahmetagić imao loptu, međutim nespretno je reagovao i lopta se zakoprcala u mreži.

Novi preokret “Brotnjo” pravi u 38. minutu Luka Suton je pobjegao Mujanoviću i zatim postigao svoj četvrti pogodak u meču. Mujanović se za grešku kod tog gola iskupio nepunu minutu kasnije. Pogodio je za 8:8. Imala je “Kaskada” nakon toga još jednu dobru priliku, nisu je rješili, a zatim su upropastili i dobru kontru 3 na 2, što je Suton krunisao svojim petim golom na meču.

Do kraja utakmice viđeno je mnogo nervoze. Crveni karton su dobili Mujčić i Džindić, što su ukupno tri crvena za “Kaskadu” uz ranije pocrvenjelog Mirzeta Topčagića predstavnika Kaskade.

Ostalo je do kraja 9:8 za “Kaskadu”, koja poslije ovog poraza, i poraza “Nevesinja” u Tuzli ostaje na četiri boda zaostatka, i sa minimalnim šansama za opstanak u posljednja dva kola.

Poslije utakmice došlo je do novih neželjenih scena na ovom meču. Mujčić je ušao u teren da se fizički obračuna sa gostujućim igračima, a bez obzira na rezultat domaći navijači su aplauzom pozdravili igrače.

MNK KASKADA – MNK BROTNJO 8:9 (4:4)
Dvorana “Luke”
Gledalaca: 100
Sudije: Goran Ilić (Doboj) i Mirza Zubić (Visoko)
Strijelci: 1:0 R.Spahić 1, 2:0 R. Spahić 4,2:1 Pantić 5, 2:2 Suton 6, 2:3 Suton 8, 2:4 Nevistić 10, 3:4 Mujanović 16, 4:4 Buljubašić 18, 4:5 Suton 24, 5:5 R.Spahić 24, 6:5 Krdžić 26, 6:6 Nevistić 26, 7:6 R.Spahić 27, 7:7 Pantić 32, 7:8 Suton 38, 8:8 Mujanović 39, 8:9 Suton 39

Kaskada:Ahmetagić, S.Buljubašić, R.Spahić, Krdžić, Mujčić, Alibegović, Oručević, Š.Spahić, Hamidović, Hasanović, Džindić, Mujanović  Trener: Husejin Mehanović

Brotnjo: Medić, Galić, Čilić, Suton, Marković, Ivanković, Prusina, Nevistić, Granić, Pantić, Kozarić Trener: Matej Čilić