Nadal rutinski do pobjede protiv Dodiga i 41. uzastopnog slavlja u Barceloni

Ivan Dodig nije uspio šokirati vodećeg svjetskog tenisača Rafaela Nadala u osmini finala ATP turnira u Barceloni. Španjolac je rutinski u dva seta upisao 41. uzastopnu pobjedu na tom turniru…

U Montrealu 2011. godine Ivan Dodig ubilježio je do danas najveću pobjedu karijere svladavši u drugom kolu Rafaela Nadala. No, u Barceloni je to ipak neka druga priča. I zbog zemljane podloge i zbog činjenice da Španjolac na tom turniru od danas ima nevjerojatni omjer 42-1 (devet naslova)!

Prvi tenisač svijeta Dodiga je porazio 6:3, 6:3 za sat i 24 minute igre. Odigrao je bolji meč nego dan ranije protiv Alberta Ramosa, no svejedno ima još puno rezerve.

U prvoj je dionici Dodig čak tri puta izgubio svoj servis. Nadal mu ga je oduzeo za vodstvo 3:2, da bi potom Dodig odmah uzvratio (3:3). Španjolac je nakon toga dva puta u nizu napravio break za 6:3.

U drugoj je dionici Španjolcu bio dovoljan jedan break, kod 2:1. Najbliži breaku u tom setu Dodig je bio u prvom gemu kada je imao 0-30.

29-godišnji Međugorac tako je doživio deseti poraz ove sezone (sedam pobjeda), ali je po prvi put u 2014. spojio dvije pobjede. U Barceloni će se zadržati još malo jer u petak s Marcelom Melom igra drugo kolo turnira parova. Protivnici su im Lukasz Kubot i Robert Lindstedt.