Odlična partija Andrije Stipanovića u pobjedi Trabzonspora

Košarkaši Trabzonspora su došli do trijumfa protiv Turk Telekoma. Rezultat je glasio 86:76, a centar naše seniorske reprezentacije Andrija Stipanović je ubacio 13 poena, imao 6 skokova, 2 asistencije i na kraju valorizaciju od 16 indexnih poena.

Gosti su dobili prvu četvrtinu rezultatom 24:22, ali je Trabzonspor onda ponudio odličnu partiju. Dobili su drugu dionicu igre rezultatom 24:13 i na poluvremenu imali prednost od devet poena. Bilo je 46:37.

Ipak, Turk Telekom je sjajno odigrao u trećoj četvrtini meča koju je dobio rezultatom 21:11 i na ulasku u posljednju dionicu su imali prednost od jednog poena, a vodili su sa 58:57. Ipak, ova prednost im nije bila dovoljna, jer je domaćin sjajno odigrao u završnici utakmice i na kraju došao do zasluženog trijumfa.

Najefikasniji igrač u redovima pobjednika je bio Sean Marshall sa 18 poena i 7 skokova, dok je osim našeg centra i Novica Veličković ubacio 13 poena i 7 skokova. Na drugoj strani najbolji je bio Ben McCauley sa čak 26 ubačenih poena.