Pavlovićeva „bomba“ vrijedna tri boda

Posljednje kolo jesenskog dijela Druge lige F BiH – Jug donijelo je ogled Brotnja i Posušja, a nogometaši Posušja na Barama su se predstavili kao dobro organizirana momčad, tako da su domaći nogometaši teško došli do pobjede. Gosti su u 25. minuti utakmice uspjeli doći do prednosti, no Badalić je izjednačio četiri minute kasnije, da bi Pavlović u 77. minuti postigao „golčinu” vrijednu tri boda.

U 25. minuti utakmice Ivan Čutura pogodio je Baraćevu mrežu i obradovao skupinu „Poskoka” koji su iz Posušja došli u Čitluk bodriti svoje nogometaše. A radost gostiju trajala je svega četiri minute, jer je u 29. minuti Goran Badalić poravnao na 1:1, rezultat kojim je završilo prvo poluvrijeme.

Skupini „Poskoka” parirala je skupina domaćih „Grdana” koji su navijanjem bodrili nogometaše Brotnja, a uz podršku svojim klubovima obje navijačke skupine obilježile su vukovarsku obljetnicu i iskazale potporu generalima Gotovini i Markaču.

Vratima Posušja u nastavku je prvi zaprijetio Boris Pehar, ali njegov je udarac odsjeo na gredi. S druge strane je odgovorio Antonio Penava, no njegov udarac odlazi pored gola. Vratar Posušja Tokić na utakmici je pokazivao dosta znakova nesigurnosti, ali je sredinom drugog poluvremena dobro reagirao na Šarčev udarac i otklonio opasnost od vrata Posušja. No, nekoliko minuta kasnije nije mogao zaustaviti Pavlovićev udarac.

Pavlović je u igru ušao u 61. minuti umjesto Alena Brajkovića, a u 77. minuti se pokazao kao igrač odluke. Obrana Posušja jednu je nabačenu loptu uspjela iz vlastitog kaznenog prostora izbaciti na 30-ak metara, odakle ju je lijevi bek Brotnja silovitim udarcem poslao u gostujući mrežu.

Pobjeda Brotnja u posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva garantira Čitlučanima dobru atmosferu na pripremama za proljetni nastavak prvenstva. A nogometašima Brotnja na ruku idu i ostali rezultati 15. kola. Naime, Bigeste je u Ljubuškom s prvoplasiranim Igmanom odigralo 1:1, dok je drugoplasirani Tomislav na domaćem terenu poražen od Sloge iz Ljubuškog, tako da Brotnjo prvi dio prvenstva završava na trećem mjestu sa 31 osvojenim bodom, tri manje od Tomislava i pet manje od Igmana.

HNK Brotnjo: Barać, Soldo, Miloš, Miličević, J. Brajković, A. Brajković (od 61. Pavlović), Skoko (od 73. Mustapić), Šimović (od 55. Vasilj), Pehar, Šarac, Badalić.

HŠK Posušje: Tokić, T. Kovač, Galić, Jurišić, Duspara, Lučić, Landeka, I. Kovač, Bešlić (od 73. Pišković), Čutura, Čuić (od 65. Penava).