Planinić solidan u porazu protiv Crvene Zvezde

I Crvena zvezda i Budućnost u dobrom su raspoloženju ušli u susret šestog kola. Odlične nastupe u europskim natjecanjima nastojali su potvrditi i u derbiju iz kojeg je kao pobjednik izašla Zvezda i tako ostala jedina neporažena momčad u regionalnom natjecanju.

Budućnost može žaliti za boljim rezultatom. Pred kraj poluvremena imali su 40:28, no u samo nekoliko trenutaka Williams je serijom koševa smanjo zaostatak na 34:40 ne dopustivši Budućnosti da se još više odvoji. Iako je Zvezda kasnije i povela (51:50), gosti su još jednom otišli na lijepu prednost od 59:52, no kao i krajem poluvremena brzo su je prokockali. Presudna je bila Zvezdina serija 17-0 kojom stgla do vodstva 69:59 i počela lomiti utakmicu i sve dvojbe oko pobjednika.

Najraspoloženiji u domaćim redovima bio je Blažič sa 18 ubačaja, Marjanović je dodao 12 uz 17 skokova, Williams 11 uz sedam asistencija i Dangubić 11. Kod Budućnosti prvo ime bio je Reynolds s 18 poena, Šehović je pratio s 15, Darko Planinić je za 30 minuta ubacio deset poena i uhvatio osam skokova, a Robert Rikić je ostao na jednom košu iz igre.

“Vrlo kvalitetna utakmica. Međutim, protiv Crvene zvezde potrebno je igrati 40 minuta, a mi to ovog puta nismo napravili. U posljednjih deset minuta smo popustili i to nas je koštalo poraza. Trebamo nastaviti dalje i još više raditi, popraviti neke stvari da budemo bolji”, rekao je Planinić poslije utakmice za stranice natjecanja.