Planinić vodio Cluj do preokreta

U petom kolu skupine L drugog kruga Jenisej koji s klupe vodi Dražen Anzulović te za kojeg nastupa Tomislav Zubčić nije imao šansi protiv Pinar Karsiyake. Turska momčad vrlo je uvjerljiva u Ligi prvaka te je možda i prvi favorit natjecanja, a u drugom krugu ima savršenih 5-0. Jenisej je na 1-4, stoga i ne čudi konačnih 96:73 za favorizirane goste.

Već se nakon prve dionice vidjelo da je Karsiyaka napadački moćnija ekipa pa je nakon deset minuta košarke bilo 24:17. Uspio je Jenisej održati sličnu razliku do poluvremena, ali je svaki privid aktivnog rezultata razbijen u trećoj četvrtini koju su gosti dobili s čak 29:12. Ostatak je prošao u sličnom tonu do završnih 96:73.

Zubčić je po valorizaciji bio najbolji igrač poražene momčadi. Hrvatski je krilni centar ubacio 13 poena (3/4 za dva, 1/4 za tri, 4/4 slobodna) uz sedam skokova. Više su zabili Davion Berry s 15 te Denis Zaharov sa 16 poena, ali su imali slabiji šut iz igre i manje “popratne” brojke od Zubčića.

Karsiyaka je ubacila sjajnih 12/25 trica, a apsolutno prvo ime pobjednika bio je Jordan Morgan s 29 poena (11/18 za dva) i deset skokova.

U skupini J Cluj je preokretom u posljednjoj dionici svladao Tsmoki iz Minska i tako ga spriječio u dolasku do četvrtog trijumfa. Zato su obje ekipe sada izjednačene na omjeru 3-2 te leže na prva dva mjesta u grupi.

Bolje je Minsk krenuo u susret te je do poluvremena imao šest poena razlike. Cluj je do konca treće smanjio na četiri, a do polovice zadnje četvrtine je preokrenuo te se igralo koš na koš uz minimalna vodstva Cluja i izjednačenja gostiju. Ostalo je tako do posljednjih sekundi u kojima su gosti pri 74:74 imali napad za pobjedu.

No Maksim Salaš griješi u dodavanju, a loptu krade Patrick Richard koji polaže za veliku pobjedu rumunjske momčadi. Apsolutno prvo ime pobjednika bio je Darko Planinić s 21 poenom (9/11 iz igre, 3/5 slobodna) i šest skokova za 26 minuta na parketu. Karlo Žganec je igrao 18 minuta za poen (0/2 za dva, 0/1 za tri, 1/4 slobodna) i četiri skoka.

Tome dodajmo da je Leiden očajno krenuo u utakmicu protiv Bahčešehira te je u prvoj dionici gubio i s 14 razlike da bi do posljednje dionice se vratio i okrenuo, ali je izgubio košem Jamala Jonesa osam sekundi prije kraja za 89:87. Drago Pašalić je kod poražene ekipe postigao devet poena uz dva skoka.