Raspoloženi Perić i Stipanović doživjeli poraz u Veneciji

U novom nastupu u dresu svojeg Vanolija iz Cremone, Hrvoje Perić i Andrija Stipanović bili su među najraspoloženijima na gostovanju u 25. kolu talijanskog košarkaškog prvenstva, ali njihov dobar nastup nije pomogao Vanoliju u Veneciji. Domaća Umana slavila je sa šest poena prednosti…

S već osiguranim ostankom u najjačem rangu natjecanja, Vanoli Cremona je bez previše opterećenja otišao u Veneciju, na gostovanje kod Umane u 25. kolu talijanskog prvenstva. Tako rasterećeni, gosti su izgubili sa šest poena zaostatka, 80:74 za Umanu, a Vanoliju pritom nije pomogao ni kvalitetan učinak hrvatskog dvojca u njihovim redovima.

Hrvoje Perić je za 36 minuta imao 15 poena sa 7/16 iz igre, 7/14 za dvicu i 0/2 za tricu, dodajući i sedam skokova i tri asistencije. Andrija Stipanović istaknuo se double-doubleom, s 14 poena i 12 skokova, sa 7/13 iz igre, sve za dvicu.

Gostujuća momčad imala je razloga za zadovoljstvo nakon prvih 10 minuta, poslije kojih su vodili s 22:6, ali Umana se vratila u nastavku utakmice. Poslije dolaska u vodstvo, domaći su u završnici susreta uspjeli zadržati malu prednost na svojoj strani.

Keydren Clark je s 19 poena vodio momčad iz Venecije, dok je kod gostiju iz Cremone među najboljima bio i Brian Chase, bivši Cibonin razigravač, koji je završio s 14 poena, uz 4/12 iz igre, 4/8 za tricu i bez uspjeha za dvicu (0/4).

S ovim porazom, Vanoli je pao na omjer 10-15 i nalazi se na 11. mjestu ljestvice među 16 prvoligaša. Umana je na osmoj poziciji, s 13 pobjeda i 12 poraza.