Stipanović solidan u pobjedi protiv Cibone

Košarkaši Cibone doživjeli su poraz u četvrtom kolu skupine A Eurokupa. Cibona je u srijedu navečer izgubila u Oostendeu, u susretu s momčadi koju s klupe vodi hrvatski trener Dario Gjergja. Vukovima je to bio sveukupno 27. uzastopni poraz u glavnom dijelu Eurolige i Eurokupa…

Početak utakmice je ovog puta bio dobar, ali Cibona je svejedno doživjela novi poraz u europskim košarkaškim natjecanjima. Momčad Nevena Spahije je u četvrtom ovosezonskom nastupu u Eurokupu ostala praznih ruku u Belgiji, sa 77:75 u korist Telenet Oostendea Darija Gjergje, uz odluku u završnici susreta.

Vukovi su bolje otvorili utakmicu od domaćina, poslije prvih 10 minuta vodili su s 20:15, ali nastavak je donio nešto sasvim drugačije. Gjergjina momčad dominirala je drugom četvrtinom i sasvim usmjerila stvari u svoju korist.

Na poluvrijeme se otišlo s 41:31 za Oostende, koji je rano u trećoj četvrtini povisio na 13 razlike, s dolaskom do svoje najveće prednosti u ovom susretu. No, Cibona se vratila u nastavku treće dionice, smanjujući na 61:59 nakon 30 minuta košarke.

U posljednjoj četvrtini nije bilo značajnijeg odvajanja na bilo kojoj strani. Vukovi su rano u toj dionici došli do svojeg prvog vodstva nakon početka druge četvrtine, ali domaći su odmah uzvratili, ne dajući Ciboni da se dugo drži u rezultatskom plusu.

U završnih 60 sekundi ušlo se sa 74:72 za Oostende, koji je do kraja zadržao prednost na svojoj strani s dva pogođena slobodna bacanja Dušana Đorđevića i jednim Ryana Thompsona za dolazak do završnih 77:75. Thompson je svoje jedno od dva slobodna zabio dvije sekunde do kraja, ne ostavljajući Ciboni dovoljno vremena da preko cijelog terena dođe do šuta vrijednog pobjede. Matt Janning probao je tricu sa sirenom, nije ušla.

Domaću momčad su na putu do završnih +2 vodili Ryan Thompson (15 poena) i Dušan Đorđević (14 poena, četiri skoka). Jerel Blassingame ubilježio je 21 poen i pet asistencija, Andrija Žižić 14 poena i četiri izgubljene lopte, a Dario Šarić 11 poena, devet skokova i pet izgubljenih lopti za Cibonu.

Momčad Nevena Spahije će novu priliku za prekid negativnog europskog niza imati iduće srijede, kada će u petom kolu u Domu Dražena Petrovića gostovati FoxTown Cantu. Za razliku od Vukova, koji su i dalje bez pobjede, Cantu je zasad stopostotan, s četiri pobjede u isto toliko utakmica u skupini A.