Trabzonspor u velikom finalu, Stipanović i Marković pred najvećim uspjehom

Košarkaši Trabzonspora su porazili rumunski Rovinari rezultatom 83:63 i tako se plasirali u finale Eurochallenge Cupa čijeg su domaćini.

Naš reprezentativni centar Andrija Stipanović i velika legenda naše košarke Nenad Marković su tako napravili veliki uspjeh koji bi sutra mogao biti još veći ukoliko u finalu savladaju francuski Nanterre.

Stipanović je na ovom duelu ubacio 12 poena, imao 7 skokova, 3 asistencije. Posebno raduje činjenica da je Stipanović igrač sa najboljim procentom šuta za dva poena i ukupnim procentom.

Nije sve tako lako izgledalo za Trabzonspor. Rovinari je dobio prvu četvrtinu igre rezultatom 22:17. Ipak, sjajna igra Trabzonspora u drugoj četvrtini koju dobijaju rezultatom 22:9 i na poluvremenu su imali višak od osam poena, a rezultat je glasio 39:31.

Dobijaju i treću dionicu igre rezultatom 19:18 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali devet poena viška.

Do kraja su uspjeli zabilježiti trijumf i plasirati se u veliko finale. Dwight Hardy je odigrao sjajan meč i ubacio je 26 poena, dok je Sean Marshall dodao 15 poena.

Na drugoj strani, u redovima rumunskog tima je najbolju partiju pružio Giordan Watson koji je ubacio 15 poena.