Vitežani slavili u uzbudljivoj utakmici

Sinoć je u Gradskoj športskoj dvorani Čitluk odigrana utakmica 3. kola košarkaške Lige Herceg Bosne između HKK Brotnjo i OKK Vitez. Utakmica između ove dvije ekipe opravdala je epitet derbija, a na kraju je slavila gostujuća ekipa rezultatom 78:77.

Povratničku sezonu u seniorsku Ligu Herceg Bosne, košarkaši Brotnja započeli su s dvije pobjede. Ekipa trenera Mirka Lugonje u prva dva kola svladala je Grude i Ljubuški , dok su Vitežani s druge strane u prvom kolu bili slobodni a u drugom su poraženi od Širokog II, također u svojoj povratničkoj sezoni. Vitežani su se vratili nakon dvije sezone izbivanja, a zanimljivo je da su sinoćnji protivnici bili prvaci u sezoni 2012/2013 (Brotnjo) i 2013/2014 (Vitez), kao i podatak da su ove ekipe u spomenutim sezonama međusobno igrale finala.

Domaća ekipa, HKK Brotnjo bolje je otvorila utakmicu 3. kola Lige Herceg Bosne i nakon deset minuta igre imala prednost 22:19, no u drugoj i trećoj četvrtini Vitežani su nametnuli svoj ritam igre te su pred kraj treće četvrtine došli do najveće prednosti (43:63), nakon čega je Brotnjo do kraja pretposljednje četvrtine uspjelo smanjiti na 47:63.

Zahvaljujući čvrstoj obrani i jakom presingu Brotnjo je u posljednjoj četvrtini utakmicu odvelo u „penal završnicu” u kojoj je gostujuća ekipa imala više koncentracije te je odnijela pobjedu.

Prvo ime sinoćnjeg susreta bio je Ranko Križanović (OKK Vitez) koji je utakmicu završio s double-double učinkom, 34 postignuta poena i 10 skokova. S druge strana u redovima Brotnja, za koje u ovoj utakmici zbog ozljeda nisu nastupili Dejan Marković i Ante Prce, najučinkovitiji strijelci s po 14 postignutih poena bili su: Mateo Barbarć i Ivo Ćavar. Ćavar je također bio najbolji skakač i asistent svoje momčadi, te je utakmicu završio na korak do triple-doubla (14 koševa, 11 skokova i 9 asistencija).

HKK Brotnjo – OKK Vitez 77:78 (22:19, 10:22, 15:22, 30:15)

HKK Brotnjo: Mašić 10, Barbarić 14, Pervan 7, Radoš 4, Ćavar 14, Galić 7, Buhač 13, Planinić, Radišić 6, T. Buljan 2, M. Buljan, Miletić.

OKK Vitez: Preljević 8, B. Haskić 12, Blaškan 6, Križanović 34, Oroz 13, Marković 2, Matošević 2, Livančić, E. Haskić 1, Rajić.