Zoka Planinić sjajan protiv Fenerbahčea

Fenerbahče Ülker morao je čekati peto kolo za prvu ovosezonsku pobjedu u euroligaškom drugom krugu. Momčad Simonea Pianigianija je pred svojim navijačima proslavila 85:82 protiv Himkija, a u dolasku do pobjede, osobito se istaknuo Bojan Bogdanović, koji je ubilježio 26 poena i četiri skoka, sa 7/14 iz igre i 10/10 iz slobodnih bacanja.

Osim na domaćoj, hrvatski košarkaši bili su raspoloženi i na gostujućoj strani.

Zoran Planinić ubilježio je 25 poena, po šest skokova i asistencija, četiri osvojene i šest izgubljenih lopti, dok je Krešimir Lončar imao 10 poena i dvije asistencije.

Tijekom prve tri četvrtine, prednost je uglavnom bila na Himkijevoj strani, najviše s 34:26 u 16. minuti. Fener se sasvim vratio u igru serijom od 7:0 kojom su nadoknadili zaostatak od 48:41 u 24. minuti, a odluka je pala u završnici posljednje dionice, u kojoj je Bogdanović na nekoliko minuta morao na klupu zbog zarađene treće i četvrte osobne pogreške u kratkom razdoblju.

Mini-serijom od 5:0, Fenerbahče Ülker je nešto manje od dvije minute do kraja izgradio prednost od 77:72, a gosti ih više nisu uhvatili. Himki je najbliže stigao dvaput smanjujući na poen zaostatka, no nakon što je Uroš Tripković zabio dva slobodna bacanja za domaćih 83:80, a Petteri Koponen na drugoj strani izgubio loptu, više nije bilo dvojbi oko pobjednika. Tripković je zapečatio stvar s nova dva slobodna 12 sekundi prije posljednje sirene.

David Andersen završio je s 18, a Bo McCalebb sa 16 poena, pet skokova i četiri asistencije za Fener, a Paul Davis 12 poena i pet skokova za Himki. Vitalij Fridzon pridružio se s 11 poena.