U derbiju 6. kola Lige Herceg-Bosne košarkaši Studenta pobijedili su Brotnjo rezultatom 74:68 (21:17, 21:14, 19:25, 13:13). Četvrtom pobjedom u prvenstvu studenti su došli do drugog mjesta na ljestvici, odmah iza Viteza koji ima stopostotan učinak.

Nakon početnog izmjenjivanja u vodstvu, studenti su od sredine prve četvrtine konstantno u prednosti. Zahvaljujući poenima Brečića i tricama Opančara SKK Student je prvu dionicu riješio u svoju korist 21:17.

Sredinom druge četvrtine Student ima najveću prednost 34:21, ali gosti do odlaska na odmor uspijevaju malo smanjiti zaostatak. Prvi dio je završen vodstvom domaćina 42:31.

U nastavku susreta studenti nisu uspjeli zaustaviti iskusnog Lesku, koji svojim poenima vraća Brotnjo u susret. Čitlučani su u trećoj dionici u dva navrata stigli na minus od četiri poena, a u posljednju četvrtinu se ušlo kod rezultata 61:56 za Student.

Gosti su zaprijetili 3 i pol minute prije kraja susreta, kada je bilo 68:66. Miličević sa četiri poena povećava prednost studenata, a Brečić minutu i deset sekundi prije kraja ovjerava novu pobjedu.

Najefikasniji u domaćoj ekipi Brečić sa 31 poenom, Miličević je ubacio 14, dok je kod Brotnja najbolji bio Lesko sa 28 ubačaja.

SKK Student: Brečić 31, Opančar 9, Miličević 14, Đerek 5, Hubijar 3, Nikolić 6, Čavka 2, Brekalo 2.