Ivan Dodig osvojio Monte Carlo!

Ivan Dodig nakon dramatičnog meča osvojio je sa svojim suigračem Austinom Krajicekom ATP turnir u Monte Carlu. Dodig i Krajicek svladali su u finalu u tri seta Monežanina Arneodoa i Austrijanca Weissborna s 2:1 u setovima (6:0, 4:6, 14:12).

Hrvatsko-američki par odigrao je strašan prvi set i s tri breaka pomeo protivnike 6:0. Situacija je u drugom setu bila bitno drugačija. Imali su priliku oduzeti servis protivnicima u četvrtom gemu, ali nisu iskoristili četiri break-lopte. Vratilo im se to u devetom, kad su izgubili servis. Uslijedila je drama u trećem setu, u kojem su Dodig i Krajicek slavili ukupno 14:12, nakon što su spasili dvije meč-lopte u Champions tie-breaku.

Ivanu Dodigu je ovo bio ukupno 21 ATP naslov u paru, šesti na Masters 1000 turnirima. Ovim je rezultatom skočio na peto mjesto ATP liste u paru te je sad naš najbolje rangirani igrač u ovoj konkurenciji.