Marin Čilić i Ana Konjuh odrađuju dobar posao u Miamiju

Ana Konjuh upisala je vrlo važćnu pobjedu za samopouzdanje. Nakon što je probila led i nakon dugo vremena napokon stigla do pobjede na WTA Touru slaveći protiv Katerine Siniakove, sada je bila bolja i od Madison Keys.

Keys je 19. igračica svijeta, ali nije previše igrala u zadnje vrijeme, a ove godine prošla je po jedno kolo u Dohi i Dubaiju koji su joj bili prvi turniri nakon prošlogodišnjeg izdanja Roland Garrosa.

Ovdje je Konjuh dominirala i bila bolji protivnik te na kraju slavila sa 6:4, 6:2. Ana je iskoristila svih svojih pet break prilika dok je Keys dva puta iskoristila break lopte kojih je ukupno imala pet.

U trećem kolu Konjuh će igrati protiv 15. nositeljice Ige Swiatek.

Marin Čilić odradio je svoj meč prvog kola i izborio je prolaz u sljedeću fazu natjecanja. Prvi protivnik bio mu je Fedferico Coria, a Čilić ga je svladao u tri seta.

Bio je to težak dvoboj, Marin je dobio prvi set, ali u drugom je dosta pao u igri i Coria je iznenadio te uzepo set s glatkih 6:2.

Treći set donio je rani Marinov break, odmah je poveo s 2:0 i do kraja meča nije dopustio Argentincu nijednu break loptu.

Drugo kolo donosi mu još težeg protivnika, igrat će protiv 13. nositelja Cristiana Garina kojeg je svladao 2019. godine u Queen’su u dva seta.