Utakmice sezone Darka Planinića u važnom dvoboju protiv Cremone

U 21. kolu talijanskog prvenstva Sassari je ugostio Cremonu u iznimno važnom susretu za obje momčadi. I jedni i drugi uoči ovog dvoboja bili su na omjeru 10-10 i trebala im je pobjeda koja bi ih ugurala u Top 8 i krug onih koji idu u doigravanje.

Sassari je bio uspješniji i to s uvjerljivih 102:86, a pobjedu je osigurao tek u zadnjih deset minuta koje su otišle na njegovu stranu s visokih 33:16. Tijekom susreta imao je dvoznamenkastu prednost u više navrata, vodio krajem prvog dijela i 17 razlike da bi se Cremona uspjela vratiti. Ipak serijom 16:0 na otvaranju četvrte dionice domaćin je riješio pitanje pobjednika.

Sjajnu utakmicu odigrao je Darko Planinić koji je za 20 minuta provedenih na parketu upisao 23 poena (9/11 za dva, 5/5 slobodna) i tome dodao dva skoka. Po 20 poena dodali su Joshua Bostic (pet asistencija) i Achille Polonara (osam skokova) dok je Rok Stipčević za 27 minuta ubacio devet poena (3/6 za tri) i podijelio četiri asistencije.

Kod Cremone po 15 poena ubacili su Kelvin Martin (sedam skokova), Marco Portannese i Drake Diener.

Perićeva Venezia nastavila je nizati pobjede i zadržala se na diobi prvog mjesta s Armanijem. Nova pobjeda ostvarena je u gostima kod Torina s 90:82. Iako konačan rezultat to ne pokazuje, sve je bilo poznato vrlo rano, još u prvom dijelu gosti su došli do 20 poena viška i tek u samoj završnici Torino se spustio na jednoznamenkasti zaostatak.

Michael Jenkins s 15 poena i pet skokova predvodio je goste dok su po 13 poena dodali Austin Daye (sedam skokova), Andrea De Nicolao i Mitchell Watt. Hrvoje Perić je za 16 minuta ubacio pet poena (1/4 za dva, 1/2 za tri), podijelio pet asistencija i uhvatio tri skoka.

Kod Torina Diante Garrett ubacio je 25 poena, a Trevor Mbakwe 15 uz 15 skokova.

Četvrtu uzastopnu pobjedu upisao je Armani koji je slavio na gostovanju kod Virtusa sa 73:67. Armani i Venezia imaju isti omjer, a Virtus je na rubu ulaska u doigravanje,

Ovdje je talijanskog euroligaša predvodio Arturas Gudaitis s 12 poena dok su po deset dodali Vladimir Micov (pet skokova) i Kaleb Tarczewski (osam skokova). Na suprotnoj strani Marcus Slaughter ubacio je 17 poena uz sedam skokova, a Pietro Aradori 13 uz sedam skokova.

Avellino nije dopustio iznenađenje protiv Brindisija i visoko je slavio 89:71. Već nakon prve četvrtine bilo je 27:11 za domaćina koji je poslije toga imao jednostavan zadatk.

Bruno Fitipaldo predvodio ga je s 18 poena, Jason Rich dodao je 14 uz šest asistencija, a Dezmine Wells 12. Kod poraženih po 11 poena ubacili su Scott SuggsBlaž Mesiček (pet skokova), Nic Moore i Tautvydas Lydeka (osam skokova).